Головна » Статті » Де завантажити 3D моделі?

Де завантажити 3D моделі?

Як ви знаєте, одним з головних сервісів нашої майстерні є 3D друк на замовлення. Але, тим не менш, коли я питаю своїх друзів або знайомих: “Що б ти хотів надрукувати?” – багато розводять руками. А адже в Інтернеті є стільки сайтів з 3D моделями, що кожен може знайти для себе що-небудь корисне або потрібне. У цій статті я розповім вам про тих ресурсах, якими я сам користуюся при пошуку 3D моделей.

Thingiverse

Оф.сайт: http://www.thingiverse.com/

На мій погляд, один з найбільш зручних для 3D друку сайтів. Тут мільйони моделей, в правому верхньому куті є пошук. Модель перед завантажуванням можна “покрутити”. Є можливість завантажити всі файли моделі одним архівом. Ви можете об’єднувати вподобані моделі в бібліотеки у себе в профілі (можете дивитися чужі бібліотеки). Нещодавно з’явилися “Групи”, їх функціонал схожий на “Бібліотеки”, але ще дозволяє об’єднуватися користувачам за інтересами. Уваги заслуговує Customizer. Це сервіс який дозволяє генерувати модель по заданих параметрах.

CGTrader

Оф.сайт: http://www.cgtrader.com/
Цей сайт більше розрахований на торгівлю 3D-моделями, проте тут теж є безкоштовні моделі (при пошуку можна відсортувати результат за цією ознакою). Моделі тут більш якісні ніж на Thingiverse і не завжди готові для 3D друку. Тому може знадобитися додаткова підготовка. Так само на сайті є можливість замовити виготовлення моделі, ну або самому зробити модель на замовлення (якщо у вас є такі навички). Розрахунки на сайті ведуться через Paypal або Skrill.

3D Warehouse

Оф.сайт: https://3dwarehouse.sketchup.com/
Один з найстаріших ресурсів, спочатку була онлайн-бібліотекою для SketchUp, але зараз вже розрісся до самостійного продукту. На цьому ресурсі, напевно, найбільша кількість 3D моделей, а й саме різна якість, можна знайти просто плоску картинку, а можна повноцінну високополігональну модель. Ніяких додаткових сервісів – просто бібліотека 3D моделей, але дуже велика.

YOUMAGINE

Оф.сайт: https://www.youmagine.com
Ще одна бібліотека 3D моделей, як правило, всі вони є на Thingeverse. Особливістю даного сайту, є розділ – “Ідеї”, де ви можете висловити свою ідею (пов’язану з 3D друком) і знайти однодумців, або партнерів.

Yobi3D

Оф.сайт: http://www.yobi3d.com/

Пошуковик спеціалізується на 3D моделях. Сам сайт моделі не зберігає, але знає де їх можна завантажити. Теоретично через цей сайт ви можете знайти моделі з усіх попередніх сайтів цієї статті. Тут є попередній перегляд, можна покрутити, наблизити, видалити. Єдиний мінус – ви можете довго обирати модель, а потім перейшовши на початковий сайт, для завантаження – дізнаєтеся, що вона платна.

My Mini Factory

Оф.сайт: http://www.myminifactory.com/

Ці хлопці хочуть охопити все, що пов’язано з 3D друком. На сайті є платні і безкоштовні моделі. Можна завантажити, можна замовити вже надруковану модель. Моделі приймаються дуже прискіпливо, перевіряються на складність друку, цілісність контуру і т.д. Загалом один з найякісніших підходів до теми 3D друку. Також є сервіс замовлення робіт з моделювання. Власники 3D принтерів можуть зареєструватися і отримувати замовлення на друк. Єдине, що напружує – посилання на завантаження приходять поштою.

Висновок

Є ще багато сайтів з 3D моделями, але ці, на мій погляд, найбільш підходять для 3D друку. І не забувайте, якщо ви не знайшли те, що вам потрібно – ми зможемо зробити це для вас!