Головна » Статті » Чистка сопла нейлоном

Чистка сопла нейлоном

Будемо вважати, що ви вже визначили, що проблема не в екструдері, а саме в соплі. Перед вами стоїть вибір як чистити сопло? Є старий надійний метод – зняти сопло, а там вже або відмочувати його в ацетоні, або висвердлювати, або продувати хитрим засобом, або все разом. Але рекомендую для початку спробувати очистити його нейлоном, у мене за 1,5 року 2 рази засмічувалося сопло і обидва рази цього засобу було достатньо. Ось, що нам знадобиться:

2015313102804

Нейлоновий пруток (нитка), я використовую Taluman618, прекрасно підійде і 645.

vata

Вата, один шматочок, для швидкого охолодження сопла (я просто склав в четверо ватний диск, для змивання косметики)

1. Видаляємо застряглий матеріал

2015313103341

Розігріваємо сопло до температури плавлення “застряглого” пластика. Як правило, для ABS 230-240 0С, для PLA 200-210 0С.

Команда G-code: M104 Sтемпература в градусах

у моєму випадку: M104 S240

bez_prutka

Витягуємо нитку пластика з екструдера. Можна зробити це вручну, попередньо відключивши двигуни принтера командою M18.

sledy_zubtsov

Ось такі до речі сліди “вигризають” зубці екструдера при прослизанні.

extruder

Знімаємо колесо екструдера, щоб можна було подавати нитку вручну. Це потрібно нам для того, щоб контролювати силу натягу нейлонової нитки і не порвати її.

2. Чистимо

vata (1)

Мочимо вату у воді. Віджимати особливо не треба, чим мокріша тим краще, головне щоб з неї не капала вода.

taluman_in

Вставляємо нейлонову нитку і проштовхуємо її до тих пір поки не побачимо, як розплавлений нейлон виходить з сопла. Температура сопла повинна бути не нижче 240 0С.

tolkaem_neylon

Ось тут видно, що пластик став світлішим, це означає що нейлон вже пройшов через все сопло. Не потрібно чекати, поки з сопла буде йти чистий нейлон. По-перше – сопло може бути серйозно засмічене і ви просто не зможете проштовхнути сміття назовні, по-друге – наша головна задача змішати нейлон і дати йому “зачепитися” за сміття всередині сопла, а не видавити його назовні.

110c

Встановлюємо температуру сопла 100-110 0С. При цій температурі весь пластик в соплі застигає. Простежте за тим, що поки сопло не охололо до потрібної температури, ви зберігаєте невеликий тиск на нитку нейлону, інакше вона може вислизнути назовні під власною вагою.

ohlajdaem

Щоб прискорити процес охолодження, докладаємо мокру ватку до сопла, додатково це допоможе відпарити різне сміття зовні сопла. Будьте обережні, тому що температура сопла висока, і можна обпектися, як об саме сопло, так і парами. Як правило, використання вологої вати зменшує час охолодження сопла до 5-7 секунд.

145c

Встановлюємо температуру сопла 145-150 0С. При цій температурі нейлон ще не розплавлений, але вже досить м’який, щоб його можна було витягнути цілком

taluman_in (1)

У різного нейлону може бути різна температура розм’якшення, тому як тільки ми задали температуру, тягнемо нейлонову нитку з принтера із зусиллям близько 3 кг (зусилля повинне бути відчутним, але не настільки великим щоб порвати нитку).

taluman_out

Ось що приблизно, повинно у вас вийти. На цьому знімку видно що форма нитки конусоподібна – це говорить про те, що нейлон з якихось причин не встиг змішатися з усім вмістом сопла (або мінімальна температура, або малий обсяг подачі, або ще щось). Тому потрібно повторити процедуру.

final_taluman

Якщо результат нас не влаштував, знову розігріваємо сопло до 240 0С (команда M104 S240) та повторюємо весь пункт №2

Мене все влаштувало з 5-го разу. В ідеалі закінчувати треба тоді, коли форма нитки, яка вийшла, точно повторює внутрішню форму сопла і не має ніяких домішок і сміття.